LIVING ARCHIVES

Digital Cultures 2019

Warszawa, Kino Iluzjon
26-27 września 2019

O konferencji

Digital Cultures to wydarzenie poświęcone zagadnieniom szeroko rozumianej kultury cyfrowej: digitalizacji i udostępnianiu zbiorów, projektowaniu gier komputerowych, wyzwaniom stojącym przed nowoczesnymi instytucjami kultury, nowym językom i narzędziom budowania interaktywnych narracji i opowiadania historii – od immersyjnych dzieł sztuki, po podcasty i twórczość dźwiękową.

Żywe archiwa – rozumiane jako zjawisko kulturowe polegające na wykorzystywaniu istniejących materiałów i przetwarzaniu ich w nowych, cyfrowych dziełach sztuki – będą tematem tegorocznej edycji. Na Digital Cultures 2019 przedstawimy m.in. immersyjne projekty inspirowane archiwalnymi materiałami wizualnymi i tekstowymi. Skupimy się na digitalizacji i wspieranej cyfrowo ochronie dziedzictwa kulturowego, oraz zaprezentujemy projekty i praktyki artystyczne bazujące na tych zjawiskach i technologiach.

W programie konferencji znajdą się prezentacje, panele dyskusyjne, warsztaty, showcase VR, oraz indywidualne spotkania z ekspertami.

Prelegenci

Gerfried Stocker

Ars Electronica

Alexey Furman

New Cave Media

Josh Hadro

IIIF

May Abdalla

Anagram

Frank Cifaldi

Video Game History Foundation

Pola Borkiewicz

Clyde Henry Productions

Joseph Cutts

artysta, kurator

Przemysław Danowski

Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina

Digital Cultures Trendbook Digital Cultures Trendbook

Dowiedz się więcej o polskiej kulturze cyfrowej — odkryj twórców i ich projekty!

Zeghere van Male

Poznaj XVI-wieczne inicjały ze śpiewnika Zeghere van Male zanimowane przez Kajetana Obarskiego w wieku XXI.