Kreatywne kodowanie – poznaj podstawy tworzenia stron WWW
Kreatywne kodowanie – poznaj podstawy tworzenia stron WWW
Zapraszamy Państwa do udziału w warsztacie, który jest częścią programu konferencji Digital Cultures 2019 w Warszawie organizowanej prze Instytut Adama Mickiewicza. Warsztat poprowadzi Aga Naplocha, programistka i projektantka (Warszawa).
Kreatywne kodowanie – poznaj podstawy tworzenia stron WWW
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak zbudowane są strony WWW? A może prowadzisz własnego bloga i chcesz wprowadzić poprawki w szablonie, ale nie wiesz, jak to zrobić? Jesteś grafikiem i chcesz nauczyć się wdrażać swoje projekty w życie?
To tylko niektóre z powodów, dla których warto przyjść na warsztaty z kodowania z The Awwwesomes dla początkujących. Poznasz magię kodowania stron internetowych i przekonasz się, że za pomocą kilku linijek kodu możesz zakodować wizualne czary na ekranie.
W trakcie warsztatów nauczysz się:
– podstaw języka HTML i CSS,
– korzystania narzędzi deweloperskich w przeglądarce,
– dodawania różnych krojów pism na stronę (typografia webowa),
– wdrażania ciekawych efektów za pomocą kodu,
– wykorzystania zdjęć archiwalnych.
Zdobytą wiedzę będziesz mógł/mogła wykorzystywać w przyszłości m.in jako podstawę do kodowania stron internetowych, próbę odnalezienia wspólnego języka z programistami, a także jako narzędzie do modyfikowania istniejących szablonów stron internetowych.
Warsztaty rozpoczną się od krótkiej części teoretycznej, w której poznasz podstawy kodowania oraz cechy języków HTML i CSS. Drugim modułem zajęć będzie część praktyczna, w której czeka Cię dużo ekscytujących ćwiczeń, wykorzystujących kreatywne techniki kodowania. Krok po kroku przejdziesz przez ćwiczenia, w których będziesz kodować elementy strony internetowej.
Motywem przewodnim strony internetowej, którą zakodujesz będzie wykorzystanie zasobów z archiwum. Na stronie umieścisz materiały pochodzące z różnych zbiorów
archiwalnych i połączysz je z nowoczesną typografią według zadanego projektu.
Zajęcia przeznaczone są dla osób początkujących – nie jest wymagane żadne wcześniejsze doświadczenie. Każdy uczestnik będzie korzystał z własnego
komputera.
Warsztaty są skierowane w szczególności do:
– twórców, edytorów oraz blogerów, którzy na co dzień publikują swoje treści w serwisach internetowych,
– projektantów graficznych i User Experience,
– osób, które na co dzień pracują w środowisku cyfrowym,
– osób, które chcą stworzyć własną wizytówkę w sieci.
Pozostałe wymagania
Uczestnicy proszeni są o przyniesienie własnego komputera oraz ładowarki. Potrzebny będzie również zainstalowany edytor kodu – Atom i przeglądarka Google Chrome lub Firefox. Każdy uczestnik otrzyma maila z instrukcją oraz wstępem teoretycznym, z którym zapozna się przed zajęciami.
Warsztat prowadzony jest w języku polskim.
Uczestnicy warsztatu zostaną zakwalifikowani na podstawie formularza zgłoszeniowego nadesłanego do organizatorów; liczba uczestników jest ograniczona. Nie obowiązuje kolejność nadsyłanych zgłoszeń. Do uczestnictwa w warsztatach nie jest wymagana akredytacja ani bilet na konferencję Digital Cultures. Udział w warsztacie jest bezpłatny.
Termin nadsyłania zgłoszeń 15.09.2019.
Informacje zwrotną potwierdzającą Państwa udział w warsztatach prześlemy drogą mailową 18.09.2019.
Więcej
o warsztatach dowiesz się na stronie The Awwwesomes (http://theawwwesomes.org)
oraz Facebooku (http://facebook.com/theawwwesomes).
data: 28.09.2019
godzina: 9:30 - 13:30
prowadząca: Aga Naplocha http://digitalcultures.pl/pl/prelegenci#aga-naplocha
miejsce: Instytut Adama Mickiewicz ul. Mokotowska 25, Warszawa Sala: Wielka Improwizacja
Wymagane jest przesłanie zgłoszenia, na podstawie którego wybrani zostaną uczestnicy warsztatu.
Zgłoszenia, przesyłane za pośrednictwem formularza online, będą przyjmowane do 15 września 2019. Zakwalifikowani uczestnicy zostaną poinformowani o przyjęciu do udziału w warsztatach za pośrednictwem poczty email do dnia 18 września 2019.
