artystka

Brigitte Henry

Brigitte Henry jest fotografką, dyrektorką artystyczną oraz artystką interdyscyplinarną. W 2001 r. we współpracy z nagrodzonym nagrodą Polaris Prize autorem piosenek Patrickiem Watsonem wydała album fotograficzny. Waterterproof9, portrait sous l’eau przedstawia surrealistyczne podwodne ujęcia jej autorstwa w towarzystwie specjalnie na tę okazję skomponowanej muzyki.
Współpraca z Watsonem znalazła swoją kontynuację w kolejnej dekadzie. Henry jest autorką zdjęć oraz projektantką czterech z jego albumów. Wyreżyserowała także kilka jego teledysków, m.in. do piosenek Drifters oraz Into Giants

W 2006 r. teledysk Con Todo Palabra (wyprodukowany dla Lhasa de Sela), którego była współreżyserką, został nominowany nagrody Canadian Juno. W tym samym roku Brigitte rozpoczęła współpracę z artystą Patrickiem Bernatchezem, pracując jako operatorka przy kilku z jego doskonale przyjętych filmów krótkometrażowych.

Jako dyrektorka artystyczna była współodpowiedzialna za wykreowanie wizualnych światów dla takich projektów jak Higglety Pigglety Pop! (2013) w reżyserii Chrisa Lavisa i Maćka Szczerbowskiego, The Forbidden Room (2015) w reżyserii Guya Maddina, oraz Gymnasii (2019), doświadczenia VR-owego, które miało swą premierę na festiwalu filmowym Tribeca.

Obecnie Brigitte reżyseruje treści wideo dla Cirque De Soleil. Jest także dyrektorką artystyczną La Jeune Fille Qui Pleurait Des Perles, oczkeującego na premierę film poklatkowego, którego producentem jest National Film Board of Canada.

Prezentacja