Prezentacja

Gymnasia

Data i godzina
26 września — czwartek 16:00-16:15
Lokalizacja
Sala Stolica
Język
Angielski Polski
Prezentacja

Gymnasia

Głównym tematem prezentacji będzie Gymnasia, najnowszy projekt Clyde Henry Productions.
Przestąp próg Gymnasii i zanurz się w bezruchu opuszczonej szkoły. Upiorne efemerydy utraconego dzieciństwa czekają, by Tobą zawładnąć. Przypomnij sobie typowe obrazy i dźwięki świata dziecięcego, wsłuchując się w odległe echa lekcji, gry w piłkę i prób szkolnego chóru. Gymnasia jest miejscem, w którym wspomnienia tamtych minionych dni ożywają na nowo.

Gymnasia wprowadza film lalkowy w XXI wiek, konfrontując odbiorcę oko w oko i twarzą w twarz z lalką.
To przełomowe kinowe doświadczenie VR-owe, mówiące nowym językiem formalnym.
Po raz pierwszy stworzone w technologii CGI doświadczenie w mistrzowski sposób łączy w sobie ponadczasowy kunszt lalkarski, namacalność poklatkowej animacji lalkowej oraz nieskończone możliwości technologii VR i CGI. To wszystko składa się na doskonale sfilmowany film sferyczny w 3D. W rezultacie powstaje zdumiewające, niezwykle realistyczne immersyjne środowisko, które wprowadza widza w surrealistyczny sen na jawie.

Gymnasia VR Clyde Henry Productions Felix&Paul Studios

Gymnasia narodziła się ze wspomnień i fantazji dwóch mistrzów animacji poklatkowej, Maćka Szczerbowskiego i Chrisa Lavisa (Clyde Henry Productions). Projekt jest skromnym ukłonem w kierunku kanonicznego spektaklu Tadeusza Kantora, Umarła klasa (1975), odsłaniającego potęgę porzuconych przedmiotów i przestrzeni oraz niemożliwość powrotu do przeszłości.

Aby zrealizować to wyjątkowe doświadczenie VR-owe, Lavis i Szczerbowski połączyli siły z NFB Digital Studio oraz światowej sławy studiem Felix & Paul Studios, pionierem w branży VR. Dzięki połączeniu technologii stereoskopowego filmu 360 stopni z lalkarską skalą i geografią zespół Falix & Paul, począwszy operatorów po artystów efektów specjalnych, błyskotliwie odtworzył poklatkowy świat wykreowany przez Lavisa i Szczerbowskiego. Muzyk Patrick Watson, od lat współpracujący z Felix & Paul, przygotował przerażający, a zarazem hipnotyczny pejzaż dźwiękowy, powołujący te halucynacyjne strzępy przeszłości do życia.

Mroczna i zaskakująco wspaniała Gymnasia z łatwością wzbudza w odbiorcy ten przedziwny lęk, który pojawia się w nas, kiedy granica między tym, co rzeczywiste i zmyślone na dobre się zaciera.

Trailer Gymnasii