Prezentacja

Field Trip – tam gdzie asfalt milczy, potrzeba historii

Data i godzina
26 września — czwartek 12:15-12:30
Lokalizacja
Sala Stolica
Prezentacja

Field Trip – tam gdzie asfalt milczy, potrzeba historii

Field Trip to interaktywne storytelling experience dostępne online, w którego współtworzeniu mogą uczestniczyć jego odbiorcy. To opowieść miejscu nieoczywistym, a jednocześnie drogim mieszkańcom i mieszkankom Berlina. Tempelhof Feld, niegdyś lotnisko, położone w samym sercu Berlina, jest dziś ogromną przestrzenią publiczną.

Jego szerokie pasy startowe stały się symbolem wolności oraz działań miejskich aktywistów i aktywistek.

Field Trip, prezentujący kontrowersyjne wydarzenia, które miały miejsce w osiemdziesięcioletniej historii lotniska, jest interaktywnym filmem internetowym. W zamyśle Field Trip jest otwartym filmem dokumentalnym, mocno czerpiącym z języka kina. Odbiorcy mają możliwość dopisania własnych historii związanych z lotniskiem, wykorzystując na nowo materiały zebrane przez twórców. W ten sposób twórcy starają się zbliżyć do prawdy, opowiadając historię z wielu perspektyw. Dodane przez użytkowników i użytkowniczki wspomnienia udostępniane są reszcie odbiorców, dzięki czemu każdy może współtworzyć kolektywną pamięć o lotnisku.

Field Trip jest doskonałym przykładem interaktywnego i partycypacyjnego modelu storytellingu, umożliwiającego odbiorcom współtworzenie projektu zarówno online jak i offline.

Prelegenci