Tworzenie hiperwideo i interaktywności

Data i godzina
28 września — sobota 11:00-17:00
Lokalizacja
Instytut Adama Mickiewicza
Język
Angielski Brak tłumaczenia

Tworzenie hiperwideo i interaktywności

W ramach programu Digital Cultures 2019, w dniu 28 września 2019, odbędzie się cykl warsztatów. Niniejsze warsztaty poprowadzi Svenja Klüh.
Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Tworzenie hiperwideo i interaktywności

Człowiek ma głęboko zakorzenioną potrzebę zdobywania informacji, akumulacji wiedzy i uczenia się. Zazwyczaj szukamy tylko tego, co nam potrzebne. Chyba że pochłonie nas przepastna toń Internetu.

A co jeżeli moglibyśmy wykorzystać ekscytację towarzyszącą podróżom przez krainę informacji – od linku do linku – i przenieść jej zasady na grunt filmu? A jeśli moglibyśmy zaprosić wybranych przez nas widzów i widzki do sieci interaktywnych historii opowiedzianych w formie wideo, dając im jednocześnie możliwość samodzielnej eksploracji tematu?

Nielinerarne formy narracyjne mogą być wykorzystane w wielu obszarach sektora kreatywnego, począwszy od sztuki i dziennikarstwa po instytucje i archiwa. Dają one niesamowicie różnorodne możliwości. Możemy je wykorzystać być stworzyć dynamiczną stronę startową, ale także interaktywne arcydzieło kinematografii. Oraz wszystko to, co pomiędzy!
Podczas warsztatów zajmiemy się tkaniem tego typu interaktywnych sieci. Naszym celem będzie eksploracja możliwości storytellingowych, zastanowienie się nad wyborami narracyjnymi oraz form interakcji z widzami i widzkami. Warsztaty będą wprowadzeniem do programu FrameTrail, dostępnego na licencji Open Source, który umożliwia łączenie materiałów wideo z dodatkowymi informacjami takimi jak lokalizacja, strony internetowe, zdjęcia oraz inne filmy wideo.

Warsztaty poprowadzi Svenja Klüh, producentka interaktywnego filmu dokumentalnego Field Trip. Twórcy projektu wykorzystali możliwości, jakie stwarza program FrameTrail, by opowiedzieć historię miejsca o szczególnym znaczeniu politycznym oraz historycznym – położonego w samym sercu Berlina byłego lotniska Tempelhof. Svenja jest reżyserką filmów nagradzanych na międzynarodowych festiwalach, od niedawna także producentką. Prowadzi warsztaty z twórczego myślenia w Berlinie.

Warsztaty są przeznaczone dla dziennikarzy i dziennikarek, kuratorów i kuratorek, filmowców oraz osób zajmujących się online marketingiem, materiałami archiwalnymi, wystawami lub storytellingiem w sieci.
Warsztaty będą prowadzone w języku angielskim.
Uczestnicy powinni mieć ze sobą laptopy.

Data: 28.09.2019
Godzina: 11.00-17.00
Czas trwania: ok 6 godzin
Miejsce: Instytut Adama Mickiewicza, ul. Mokotowska 33/35, III p., Warszawa, Sala: Cela Konrada

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Wymagane jest przesłanie zgłoszenia, na podstawie którego wybrani zostaną uczestnicy warsztatu.
Zgłoszenia, przesyłane za pośrednictwem formularza online, będą przyjmowane do 15 września 2019. Zakwalifikowani uczestnicy zostaną poinformowani o przyjęciu do udziału w warsztatach za pośrednictwem poczty email do dnia 18 września 2019.

Tworzenie hiperwideo i interaktywności

Prelegenci

Wstęp wolny, rekrutacja uczestników zakończona