Prezentacja

Muzeum na telefon

Data i godzina
27 września — piątek 14:50-15:10
Lokalizacja
Sala Stolica
Język
Angielski Tłumaczenie symultaniczne na języka polski
Prezentacja

Muzeum na telefon

Muzeum Sztuki Współczesnej Tbilisi jest muzeum objazdowym – muzeum dostępnym na telefon. MWST prezentuje różnorodne historie oraz dokumentację fotograficzną oraz wideo wybranych prac.
Twórcy muzeum dostarczają walizkę wypełnioną historiami do dowolnej lokalizacji, oprowadzając po meandrach sztuki współczesnej oraz omawiając ważne społeczne i polityczne problemy.

MSWT jest mobilną przestrzenią otwierającą na dyskusję. Swoją obecnością przekształca zwykłe mieszkania oraz inne miejsca w tymczasowe przestrzenie artystyczne. Muzeum odwiedza prywatne mieszkania „zamawiających”, angażując ich do rozmowy na temat ważnych oraz nawet nieistotnych historii z przeszłości oraz z czasów obecnych.

Głównym aspektem działalności muzeum pozostaje jego obecność w wymiarze przestrzennym – interwencja w przestrzeń mieszkania oraz jego następująca transformacja w tymczasowe muzeum.
Niedługo muzeum doczeka się także wirtualnej filii. Zbiory muzeum będą dostępne online pod tą samą postacią – wciąż będą to historie dzieł sztuki opowiedziane przez Mariam Natroshvili. Każdy, wyposażony w nagrania jej głosu dostępne na urządzeniu mobilnym, będzie mógł mieć muzeum gruzińskiej sztuki współczesnej w swojej kieszeni.

Muzeum na telefon

Prelegenci